A hangyatartás legfontosabb praktikái hivatásos hangyászoktól
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odontomachus erythrocephalus

2 posters

Go down

Odontomachus erythrocephalus Empty Odontomachus erythrocephalus

Témanyitás by Immor Vas. Május 06, 2018 10:26 pm

Sziasztok!

Régóta kinéztem már magamnak ezt a gyönyörű Odontomachust.Vásárlás előtt mindig utána szoktam olvasni a tartani kívánt fajnak.Viszont erről a fajról jóformán semmi leírást nem találtam.Csak pár webshopban az alap leírásokat.Annyit sikerült megtudnom,hogy ők inkább az erdős részeket kedvelik.Mert szeretnek fában,össze hordott levelekben fészkelni.
Ami nagyon kíváncsivá tett,hogy a megszokott Ponerinae fészek nagysághoz képest ők akár az 1000 egyed számot is elérhetik.Elvileg Rolling Eyes
Tavaly télen sikerült találnom egy Osztrák webshopban egy királynőt két dolgozóval.Nem kevés pénzért...és még garanciát sem vállaltak a szállításért Evil or Very Mad
De még így is belementem a dologba.Miért is ne....Más fél nap alatt meg is érkeztek.Gyönyörű színűk volt.Leírtakhoz képest(10-12mm) nagyobbak voltak valamelyest.Királynő szemre láthatóan jóval nagyobb és robusztusabb volt a két dolgozónál.
Odontomachus erythrocephalus Od_n10
Egy kis akváriumban(150X150) kaptak helyet.Alján vékony gipsz réteg.Rá egy vékony tőzeg réteg és pár darab fa kéreg.Kívülről csatlakoztam hozzá egy kis ytong fészket.Már másnap kiköltöztek a kémcsőből.Mivel nem találtam rendes leírást róluk.Nem tudtam mit szeretnek.Így kaptak mézet,cukros vizet, sima vizet kémcsőben.Csoki csótányt (Shelfordella lateralis) fehérjének.Az első héten egy dolgozó elpusztult.Valószínűleg az utazás miatt.Elejétől fogva zavarodottan mászkált csak.Nem volt egy jó kezdés Crying or Very sad .Viszont a következő héten nagyon beindult a nagy lány. Elkezdte rakni a petéket.Rá párhéttel már a lárvák bábok és az első dolgozó is kikelt.Irdatlan mennyiségű pete volt a fészekben.
Odontomachus erythrocephalus Od110
A kifutót külön nem nedvesítettem.50%-60% pára volt bent.A fészket 2-3 naponta nedvesítettem.A fészek alját telehordták száraz tőzeggel.
Úgy gondoltam,hogy fában / fa hulladékban élnek így nincs nagy pára igényük.Nem volt teljesen rossz elgondolás.Petéket lárvákat valamelyest nedves helyen ,a bábok szárazon tartották.
Hamar kinőtték a kifutójukat.Ezért kaptak egy nagy műanyag tárolót.Aminek az aljára csak száraz tőzeget raktam és az egyik sarkát napi szinten nedvesítettem.ide viszont belekerült a fészek is.Pár hónap elteltével kaptak egy külső nagyobb fészket.Amit már elláttam két fecskendővel.Amiből szépen lassan csepegett a víz .A kicsit eltávolítottam a kifutóból.
Odontomachus erythrocephalus 32073110
50-70 Lehettek már.Több tucat bábbal és még több lárvával és petével.Nagyon gyorsan szaporodtak.Egyik érdekes dolog,hogy az új fészekben volt elég hely.Viszont kint a száraz tőzegben 2-3 kisebb másik fészket is készíttek.Amit nem kötöttek össze alagutak.Ide csak a bábok egy részét hordták ki.
Odontomachus erythrocephalus 31968210
8 hónap elteltével már bőven száz felett volt a létszám.Ekkor határoztam úgy hogy kapnak egy nagy terráriumot.800mm hosszú,350mm magas,250 mm széleset gyártattam le.
Talajt a Duna melletti erdőből hoztam.Ezt nem sütöttem ki,mint a Carebarak-nak.Kaptak egy nagy fa gyökeret.Ezt már azért átsütöttem:lol: .Egy műanyag edényt leástam nekik egy kis tavacskának.
Odontomachus erythrocephalus 31949210
Ide nem kaptak külön fészket.Úgy alakítottam,hogy legyen bőven hely kialakítani maguknak egyet.Felszereltem egy szabályozható ventilátort a jobb légáramlás miatt.
Napokig csak ástak és rendezték a kifutót.Egy hatalmas fészket hoztak létre.Rengetek bejárattal.A fa gyökeret teljesen beépítették.A bábokat közel a felszínhez helyezték el.Valószínű lejjebb már túl nedves volt nekik.Itt is látni hogy a bábokat hurcibásszák a különböző fészek részekhez.Pár héttel később sem láttam hogy növekedett volna az aljnövényzet.Egyik etetés során láttam hogy az egyik dolgozó egy kis hajtást visz a szemétdomb felé.Gyomlálnak rendszeresen:!:
Ami nagyon meglepődtem hogy tudnak úszni!!! Lábaikkal és a potrohuk jobbra balra mozgatásával céltudatosan úsznak.Komoly sebességgel.Sajnos nem tudok videót linkelni ide.Következő projektem velük egy különálló bolyt létrehozni belőlük Gamergate -el.
Az szem ennyit erről a szépségekről

Üdv,József








Immor

Hozzászólások száma : 9
Csatlakozás ideje : 2017. Feb. 04.

Vissza az elejére Go down

Odontomachus erythrocephalus Empty Re: Odontomachus erythrocephalus

Témanyitás by Paraponera Kedd Júl. 03, 2018 11:15 pm

Szia!

Gratula! Ez sokban emlékeztet engem az én Odontomachus sztorimhoz (lásd ITT), legalábbis abban, hogy gyorsan felnő a kolónia!

Pont ilyesmi fajon gondolkozunk! konkrétan hol vetted?

Sok sikert!
Paraponera
Paraponera
Admin

Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás ideje : 2016. Oct. 27.

http://web.unideb.hu/tartally/hu.htm

Vissza az elejére Go down

Odontomachus erythrocephalus Empty Re: Odontomachus erythrocephalus

Témanyitás by Immor Csüt. Júl. 05, 2018 9:18 pm

Hello!

Ezen az oldalon: https://antshome.at/de/
Nem annyira olcsóak meg garanciát sem vállalnak,de viszont csak itt találtam eladót.
Most nézem sajnos pár napja adták el az utolsó "bolyt"...

Immor

Hozzászólások száma : 9
Csatlakozás ideje : 2017. Feb. 04.

Vissza az elejére Go down

Odontomachus erythrocephalus Empty Re: Odontomachus erythrocephalus

Témanyitás by Paraponera Csüt. Júl. 05, 2018 10:08 pm

Szia!

Köszi, új oldal: megy a LISTÁMRA Smile

Közben ITT találtam, csak ki kell utazni érte Sad
Paraponera
Paraponera
Admin

Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás ideje : 2016. Oct. 27.

http://web.unideb.hu/tartally/hu.htm

Vissza az elejére Go down

Odontomachus erythrocephalus Empty Re: Odontomachus erythrocephalus

Témanyitás by Immor Csüt. Júl. 05, 2018 11:02 pm

Antstore...onnan nem szállítanak ki...
Viszont Antshome-on 90-100 euró között árulják.
Ha lehet majd írnék emailt neked.Pár nehezen tartható fajról kérnék tanácsot.

Immor

Hozzászólások száma : 9
Csatlakozás ideje : 2017. Feb. 04.

Vissza az elejére Go down

Odontomachus erythrocephalus Empty Re: Odontomachus erythrocephalus

Témanyitás by Paraponera Csüt. Júl. 05, 2018 11:04 pm

OK!
Paraponera
Paraponera
Admin

Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás ideje : 2016. Oct. 27.

http://web.unideb.hu/tartally/hu.htm

Vissza az elejére Go down

Odontomachus erythrocephalus Empty Re: Odontomachus erythrocephalus

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.